Tartı / Terazi Tamir Ayar Servisi

TEK-KAL KALİBRASYON TARTI / TERAZİ ALETLERİ TAMİR AYAR SERVİS, KALİBRASYON MERKEZİ

T.C. Kayseri Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden almış olduğumuz Ölçü ve Ölçü Aletleri Tamir ve Ayar Yetiki Belgemiz İle faaliyetimize başlamış bulunmaktayız. 

Otomatik Olmayan Tartı Aletleri Yönetmeliğince gerekli bütün işlemleriniz yapılarak terazinin çalışır vaziyette sizlere teslim edilmektedir.

Güvenilir personelimizce bozuk olan terazi / tartı aletleriniz kalibrasyon ve ayarı yapılarak sizlere telim edilmektedir.

 Ticari amaç için kullanılan tartı / terazi aletlerinin  kalibrasyon, akreditasyon ve damgalama işlemleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı denetiminde 2  yılda bir zorunlu olarak yenilenmektedir. Bu zorunluluğu yerine getirmeyen kullanıcı firmalar, ağır para cezası ve kantarın kullanıma kapanması gibi  yaptırımlara maruz kalmaktadırlar. Bu konu ile ilgili talebiniz doğrultusunda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılacak her türlü başvuru, takip ve kalibrasyon hizmetini TEK-KAL KALİBRASYON firması olarak F1 hassas kütlelerile yapmaktayız. Bu kapsamda firmamız; ülke genelinde tamir ve ayar yetki belgesine sahip  ve  nitelikli teknik kadromuz  ve  tam donanımlı gezici  kalibrasyon aracımız ile hizmetinizdedir.

Kalibrasyon ve ayar servisi bünyemizde bulunan M1 sınıfı ağırlıklar ile otomatik olmayan tartı aletleri kalibrasyonu konusunda Türkiye’nin her yerinde, tam donanımlı aracımız ile hizmet vermektedir. Mevcut tartı sisteminiz ile ilgili kalibrasyon hizmeti talebinizi ya da konui ile ilgili sorularınızı,  info@tek-kal.com adresine ya da (0 549) 545 3939 no’lu hattımızdan servis departmanına bildirerek bizden yardım alabilirsiniz. 

 

Tartı aletlerinin tamir ve ayar işlemleri 27/12/2015 tarihli ve 29575 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Ölçü ve Ölçü Aletlerinin Tamir ve Ayarını Yapacak Kişilere Verilecek Yetki Belgesi Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Bakanlık tarafından belgelendirilen işyerlerinde, yine aynı Yönetmeliğe göre aynı işyeri için belgelendirilen yetkili personel tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

 

Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil